Most users ever online was 142 on Mon Dec 05, 2016 6:29 pm

Reply to topic  [ 13 posts ] 
Ce manga va place? 
Author Message
Echipa MangaKids

Rank: Echipa MangaKids

Posturi:
59
Reply with quote
Post Ce manga va place?
Aici puteti spune ce manga preferati si cateva detalii despte acesta.. incep eu :

Akaboshi
Approximately 900 years ago in year 1112, China is in the Sung Dynasty, China is slowly destroying itself.Now, a legendary hero is born, Taisou, the "Falling Star" rumored to be able to turn into a fireball and run. He is part of a band of 108 chilvarous thieves named Taitengyoudou and they are the ones to save the decaying land of China. He meets a girl that pretends to be him and now the story begins...

Parere personala:
Akaboshi: Ibun Suikoden este un shounen manga serie scrisã ºi ilustratã de Yoichi Amano . A aparut in Weekly Shounen Jump începând din mai 2009. Povestea se bazeazã pe un roman chinez, Hu Shui Zhuan , de asemenea, cunoscut sub numele de Marja de apã , ºi este amplasat în anul 1112 în China . Amano Youichi este, de asemenea, autorul a peste timp ºi diferite una de fotografii, cum ar fi Beat Crucea, Live Alive, Call Season, Usagi la Kame la grevã. Akaboshi - Ibun Suikoden are 24 capitole. Este clasificatã în conformitate cu actiune, aventura, comedie, drama, fantezie, istorice, ºi shounen.
Povestea este de bazã.Dinastiei Sung este corupt, iar oamenii din China sunt suferinþã. Zvonurile despre un grup rebel care luptã împotriva nedreptãþilor de guvern numit Taiten-Gyoudou începe de raspandire. Povestea se învârte în jurul personajelor de Taisou, un membru al Taiten-Gyoudou, ºi Suiren, o fatã sat care a decis sã-l urmeze dupã prima lor întâlnire. Scopul Taiten-Gyoudou este de a aduna 108 tovarãºi, în scopul de a învinge guvernului.

"Falling Star" Taisou
Taisou este personajul principal al povestii, care este un bãiat. El face parte din grupul rebel Taiten-Gyoudou . De asemenea, cunoscut sub numele de "Falling Star", el este unul dintre cele 108 de stele destinului descrise în poveste. Extrem de drept înainte, Taisou urmeazã liderul sãu, Soukou, fãrã tact. El este leneº ºi nu-i place sã se tulbure cu lucruri mici. El poarta o sabie uriaºã, care pare a fi rupta. Cu toate acestea, atacând stilul sãu nu este sã taie lucruri cu marginea ei, dar pentru a muta sabia la viteze incredibile, care induce o cantitate mare de frecare. Aceasta caldura intensa apoi rupe in "bucãþi" duºmanii sãi. El este foarte puternic, precum ºi mãsura adevãratã a stelei puterea lui nu a fost încã dezvãluita.

Taisou este unul dintre cele "108 Stars of Destiny" ºi face parte din banda de hoþi cavaleresc, "Taiten-Gyoudou". El urmeazã ordinele stãpânului sãu ºi eliminã funcþionarii corupþi de guvern. El a luptat ºi a învins oficiali, pânã când el este numit pentru o misiune mai importantã. El a fost trimis pentru a recruta Oushin, trainer pentru armata guvernului,si sã se alãture cauzei lor. Cu toate acestea, Oushin nu a fost prea loial guvernului ºi a refuzat. Dupã conversaþia lor, Oushin a fost atacat de cãtre guvern pentru conexiuni suspecte cu "Taiten-Gyoudou" . Dupã bãtãlie, Oushin decide sã rãmânã neutru, dar încredinþeazã Rinchuu la Taisou ºi "Taiten-Gyoudou".
Epuizati de la lupta lor anterioare, Taisou ºi Rinchuu aveau nevoie disperatã de întãriri. La acel moment, restul de "Taiten-Gyoudou" ajunge ºi ii ajuta. Aici, învaþã Taisou , înnãscutã "Star", abilitatea si o activeaza. El a învinge restul de asasini .

Personajul :
[align=center]Image[/align]

Image

Sat May 28, 2011 3:54 pm
Profile
Membru 0

Rank: Membru 0

Posturi:
38
Reply with quote
Post Ce manga va place?
mie imi place manga yyh si vampire knight

Image

Wed Jun 15, 2011 4:56 pm
Profile
Pensionar MangaKids

Rank: Pensionar MangaKids

Posturi:
818
Reply with quote
Post Ce manga va place?
Naruto....are prea multa fantezie si actiune care sa ma atraga si mai ales se observa dupa semnatura mea cine e personajul meu preferat :D

You always have to choose
Image
Image

Wed Jun 15, 2011 5:46 pm
Profile YIM
Membru 0

Posturi:
59
Reply with quote
Post Ce manga va place?
vampire knight....e foarte interesanta desii n-am gasit-o decat in engleza...

Image

Wed Jul 27, 2011 4:53 pm
Profile
Membru 0

Posturi:
135
Reply with quote
Post Ce manga va place?
Psyren imi place foarte mult

Image

Sat Jul 30, 2011 2:59 pm
Profile YIM
Membru 0

Posturi:
1
Reply with quote
Post Ce manga va place?
am inceput sa-mi cumpar volumele NANA..am citit manhwa de hwang mi ri aproape tot :D acum astept sa apara noul numar Skip Beat :hero:

Fri Aug 19, 2011 7:23 pm
Profile
Membru 0

Posturi:
31
Reply with quote
Post Ce manga va place?
Maid-sama Manga:D

:XMi'e dor de tine,piticel!:X

Sat Aug 20, 2011 3:26 pm
Profile WWW
Membru 0

Posturi:
1
Reply with quote
Post Ce manga va place?
Mie imi place mangaurile Special A si Skip Beat , amandoua sunt super Okey si chiar merita vazute

Image

Mon Aug 22, 2011 3:20 am
Profile
Membru 0

Posturi:
177
Reply with quote
Post Re: Ce manga va place?
One Piece.

Image
Image
Image

Tue Jan 10, 2012 7:20 pm
Profile YIM
Pensionar MangaKids

Rank: Pensionar MangaKids

Posturi:
240
Reply with quote
Sincer cand vine vorba de manga mai mult prefer o manga ecchi decat una cu actiune (luptele nu prea imi plac in manga,pentru asta exista anime XD), deci preferata mea este Trinity Seven.

Image

Tue Jan 10, 2012 10:14 pm
Profile YIM
Spammer

Rank: Spammer

Posturi:
747
Reply with quote
Katekyo Hitman Reborn! si Fairy Tail

Wed May 23, 2012 11:21 pm
Profile YIM