Most users ever online was 142 on Mon Dec 05, 2016 6:29 pm

Reply to topic  [ 13 posts ] 
PikachuAnime AMV 
Author Message
Spammer

Rank: Spammer

Posturi:
77
Reply with quote
Post PikachuAnime AMV
............

Last edited by PikachuAnime on Thu Sep 15, 2016 1:25 pm, edited 4 times in total.

Wed Jul 08, 2015 12:50 am
Profile WWW
Echipa MangaKids

Rank: Echipa MangaKids

Posturi:
135

Locaţia:
Suceava
Reply with quote
Post Re: AMV by Pikachu(Pika)
Deci.. Un AMV nu se face doar dintr-un video trântit acolo și o melodie. Încearcă să mai tai din secvențe, să adaugi efecte, să scoți scrisul.. ala e cel mai enervant lucru posibil.. să vezi sub-ul unui AMV -.-
Baftă.

Image

Wed Jul 08, 2015 8:48 am
Profile WWW
Spammer

Posturi:
77
Reply with quote
Post Re: AMV by PikachuAnime
Păi dacă a fost bătălia într-un singur episod, ce vrei? + după cum spune și titlul ,,Kakashi vs Obito'', deci ce ar trebui să apară e lupta lor și așa și apare, spune-mi ce crezi că ar fi trebuit adăugat?

Wed Jul 08, 2015 9:17 am
Profile WWW
Echipa MangaKids

Posturi:
135

Locaţia:
Suceava
Reply with quote
Si ce daca era doar intr-un singur episod? Imaginatia nu are limite. Cauta niste tutoriale pe internet, ai mult de lucrat. Un AMV nu se face in 3 minute de lucru, unul poate ajunge la saptamani de truda.

Image

Wed Jul 08, 2015 9:19 am
Profile WWW
Spammer

Posturi:
77
Reply with quote
Mda, dar în acest AMV eu am vrut să arăt lupta dintre Kakashi și Obito, nu cred că ar fi fost frumos să-i bag pe Madara vs 5 Kage sau Naruto vs Sasuke etc.

Wed Jul 08, 2015 9:32 am
Profile WWW
Echipa MangaKids

Posturi:
135

Locaţia:
Suceava
Reply with quote
Nu asta am spus... Poti face si un amv cu Kakashi vs Obito, dar ti-am spus sa mai tai din secvente. Nu e nimic interesant in ceea ce ai facut.. zici ca e tot episodul din nou doar ca ai pus o melodie faina pe fundal, atata tot....

Image

Wed Jul 08, 2015 9:36 am
Profile WWW
Spammer

Posturi:
77
Reply with quote
Tot episodul în 3 minute :) serios? Am tăiat destul și dacă tăiam și mai mult din secvențe gândește-te mai era de 2 minute măcar? Un AMV e de cel puțin 3 minute și ceva, maxim 5 minute.

Wed Jul 08, 2015 9:47 am
Profile WWW
Echipa MangaKids

Posturi:
135

Locaţia:
Suceava
Reply with quote
Un AMV bun nu consta in minute, ci in continut. Iti poti pierde foarte usor vizualizatorii daca este plictisitor. Sincer, eu m-am plictisit de la primul bit de la melodie cand am vazut ca nu ai incercat sa le sincronizezi.

Image

Wed Jul 08, 2015 9:53 am
Profile WWW
Fondator

Rank: Fondator

Posturi:
467
Reply with quote
Huaaa, ce discuţie aprinsă aici! Nu am de gând să mă implic în ea, dar am să-mi dau şi eu puţin cu părerea (pentru că până la urmă asta e şi ideea, nu?).
Dacă eşti începător, pare un început relativ slab spre bun. De ce zic relativ? Pentru că nu ai ţinut cont de unele criterii, pe care "mai marii creatori" de AMV le respectă. Spre exemplu, nu se folosesc SUB NICIO FORMĂ videouri cu subtitrare deja făcută. Eu una condsider că e de prost gust, mai ales când ai atâââtea surse de unde îţi poţi lua episodul fără ca traducerea să-ţi apară random... oricum nu le poţi auzi vocile, ce rost are traducerea?
Melodia este bine aleasă, e ritmată, păcat că prin unele părţi ar fi mers şi nişte efecte. Nu încerca să fii subiectiv când vine vorba de ele... fii creativ şi foloseşte-le. (mai ales dacă eşti începător, te poţi juca cu tot felul de tutoriale din care să înveţi chestii care să-i lase pe alţii mască).

Şi cu asta îmi închei romanul. Chestia asta se numeşte părere critică, să nu crezi că eu sau Niisao avem ceva cu tine. Din moment ce postezi ceva aici, alţii au dreptul "să-şi dea cu părere", fie ea pro sau contra.

Wed Jul 08, 2015 11:41 am
Profile WWW
Spammer

Posturi:
77
Reply with quote
Uite cineva care știe să ajute, nu zic că Niisao nu ma ajutat, dar tu ai zis tot ce aveai de zis într-un comentariu și asta îmi place, ce pot să zic poate am fost începător, dar sincer am uitat să spun că ăsta e făcut acum mult timp, cam când a apărut episodul, cred că asta trebuia să menționez, dar naa, uitasem, mai am AMV-uri făcute acum mult timp și după ce le pun pe acele AMV-uri, voi pune cele noi.

Wed Jul 08, 2015 6:16 pm
Profile WWW
Spammer

Posturi:
77
Reply with quote
............

Last edited by PikachuAnime on Tue Jul 05, 2016 2:04 pm, edited 1 time in total.

Thu Jul 09, 2015 1:03 pm
Profile WWW
Spammer

Posturi:
77
Reply with quote
...........

Sat Aug 01, 2015 7:05 pm
Profile WWW
Spammer

Posturi:
77
Reply with quote
Post Re: PikachuAnime AMV
My Top 15 Anime [21.08.2016] https://youtu.be/YBg2eIS87fk

Fullmetal Alchemist: Brotherhood - Opening 5 (Remix) + AMV https://youtu.be/YEEMoC_fIcE

Bleach - Opening 13 (Remix) + AMV https://youtu.be/P57LnR2r-_A

Thu Sep 15, 2016 1:34 pm
Profile WWW
Reply to topic   [ 13 posts ]