Most users ever online was 142 on Mon Dec 05, 2016 6:29 pm

Reply to topic  [ 1 post ] 
Deadman Wonderland 
Author Message
Membru 0

Rank: Membru 0

Posturi:
140
Reply with quote
Post Deadman Wonderland
Aici discutam despre manga pe care site-ul o traduce . Dar se vor vorbi doar despre capitolele traduse ,fara sa-mi stricati mie si altora surprizele din manga . Anime-ul deschideti un topic la anime-uri ,aici discutati doar de MANGA . Asta a fost doar asa sa intelegeti pentru ce e topicul si sa nu uitati vreodata .

Scrisa - Jinsei Kataoka
Ilustrata - Kazuma Kondou ( a ilustrat si Eureka Seven )
Tokyopop a primit drepturile de a distribui manga in limba engleza , iar primul volum a aparut pe 09.02.2010 primind o adaptare anime in 2011 , prin aprilie .

Un cutremur masiv scufunda jumatate din Nippon . Povestea incepe dupa 10 an ide la cutremur ,cand Ganta ,un elev normal ,supravietuitor al cutremurului este la scoala pregatindu-se de o excursie cu clasa in prima inchisoare privata din lume ,in Deadman Wonderland
.
Dar deodata vede un om plutind in aer , ranjind la el . Acea persoana misterioasa ii macelareste clasa . "Omul Rosu" asa cu meste denumit face in asa fel incat Ganta sa fie fara urme ,chiar si dupa ce ia implantat un cristal in piept , iar acest lucru duce la acuzarea lui Ganta ca si-ar fii ucis intreaga clasa . Pentru acest masacru , Ganta face "excursia" in parcul tematic Deadman Wonderland mult mai repede si singur , in postura de vinovat pentru uciderea intregii sale clase . Aici in inchisoare Ganta n-o duce prea bine , totusi isi intalneste o veche prietena din copilarie ,de care nu-si aminteste,iar in rest incearca sa supravituiasca.

Teorie Proprie - eu cred ca directorul este Omul Rosu ,dar pana o sa aflu cu msta treaba ramane doar o teorie . Macar sunt sigur ca daca am dreptate lumea ma va cred ,ca a ramas aici drept dovada postarea .

[align=center]Image
When is a sigle word A very long setence ?Prison . House M.D Seson Premiere October 3[b] FOX[/b][/align]

Sat Jun 25, 2011 2:02 pm
Profile
Reply to topic   [ 1 post ]