Most users ever online was 142 on Mon Dec 05, 2016 6:29 pm

Reply to topic  [ 7 posts ] 
Shingeki no Kyojin 
Author Message
Membru 0

Rank: Membru 0

Posturi:
51
Reply with quote
Post Shingeki no Kyojin
[align=center]Attack on Titan[/align]
[align=center]Image[/align]

[align=left]Mai urmareste cineva aceasta serie? In opinia mea e un anime foarte reusit si care a urcat incredibil de repede in top-urile de pe toate site-urile. E vorba despre niste giganti numiti titani care vor sa extermine rasa umana. Oamenii se retrag in spatele unor ziduri imense si incearca sa se apere, dar nu pot intra in detalii pentru ca cel mai bine e sa vedeti seria, in cazul in care n-ati facut-o inca.
Va rog sa nu spoilati nimic din manga.[/align]

Sun Aug 04, 2013 5:50 pm
Profile
Fondator

Rank: Fondator

Posturi:
469
Reply with quote
Post Re: Shingeki no Kyojin
Eu, eu, eu! *raise hand like a fanatic*
Într-adevăƒr, SNK te captiveazムîncムde la primul episod. Nu am cuvinte cum sムexplic cât de mult m-a marcat primul episod. Am văƒzut primele 15 episoade dintr-o suflare la cât de "addictive" e anime-ul. Grafica e super pro, pentru cムla un moment dat ajungeam sムdau mai multムatenţie arhitecturii clăƒdirilor decât subtitrăƒrii înseşŸi. Personajele nu te fac sムte gândeşŸti nici măƒcar o clipムla cuvântul clişŸeu. Îmi e cam greu săƒ-mi aleg un preferat; momentan oscilam între Eren şŸi Revaille, sau mai bine îi luăƒm la pachet ca RiRen <3
Anyway, Shingeki no Kyojin meritム100% vizionat! Are tot ce îi trebuie unui anime ca sムajungムîn top: plot interesant+original, persoanje puternic individualizate şŸi un OST obsedant!
Meritムsムvedeţi mai întâi anime-ul şŸi dupムsムîncepeţi manga pentru cムi cam pierde din farmec dupムxD Nu prea găƒseşŸti fillere aici, totul e ca în manga *-*

「TAINTED」

Image

Tue Aug 06, 2013 10:01 am
Profile WWW
Membru 0

Posturi:
51
Reply with quote
Eu am zis ca nu o sa citesc manga si raman anime-only. Dar sa vad unde se va opri anime-ul. Intr-adevar, toate personajele sunt faine! Chiar daca la inceput toti il cam urau pe Armin mie-mi placea tipu', pentru ca majoritatea oamenilor ar fi reactionat ca si el la fazele prin care trece. Am vazut si eu *cough* un doujin cu Eren si Revi, dar nu-mi prea place Rivaille. Stiu, ala e personaju' pe care-l plac cel mai putin. Orz
De la tipe imi plac mult Sasha si Annie, bineinteles, si Mikasa, dar pe primul loc sunt cele doua.
Personal, mi-a placut foarte mult seria si m-a captivat de la episodul 4. Finalul ala epic, dupa care episodu' 5 care a fost si mai epic m-au facut sa-i dau direct 10 pe MAL si sa-l asez langa One Piece ca fiind unu' dintre cele mai bune serii anime create vreodata!~

Fri Aug 09, 2013 11:03 am
Profile
Fondator

Posturi:
469
Reply with quote
Yep, şŸi eu te sfăƒtuiesc sムte uiţi la anime şŸi dupムsムcontinui cu manga-ul. Săƒptăƒmâna asta am reuşŸit sムconving pe cineva sムse uite, din nou, cu mine la episoade din SnK şŸi dupムce am ajuns cu manga la zi, pur şŸi simplu nu mai pot privi cu aceaşŸi ochi unele personaje. I'm not gonna spoil the plot! I'm no that evil.
Sigh, într-adevăƒr, toţi îl cam urăƒsc pe Armin, dar sincer şŸi eu îl admir ^^ Cât despre Rivaille, aşŸa e personalitatea lui şŸi nu cred cムşŸi-o va schimba vreodatムxD
Anime-ul ăƒsta e mult prea grozav! Dupムun episod te face săƒ-ţi pui capul la băƒtaie şŸi sムîţi construieşŸti propriile ipoteze în legăƒturムcu titanii/personajele. Sincerムsムfiu, pânムşŸi eu am început săƒ-mi construiesc câteva idei în minte. :] Cine şŸtie câte se vor adeveri *-*

「TAINTED」

Image

Fri Aug 09, 2013 11:48 am
Profile WWW
Membru 0

Posturi:
51
Reply with quote
Manga da semne ca ar fi pe final sau ceva? Am inteles ca mai scoate una inspirata de Attack on Titan, da' nu stiu despre ce e vorba. T~T

Sat Aug 10, 2013 10:21 pm
Profile
Fondator

Posturi:
469
Reply with quote
Nu, adicムnu cred cムprea devreme se va termina. Abia au început sムse dezlege unele mistere, dar poţi săƒ-ţi spun cムîncムnu s-a aflat nimic de pivniţa aia sau despre ce o fi în ea.
Trăƒiesc cu impresia cムacea manga care va apăƒrea la sfârşŸitul lui august sムse lege mai mult de light novel. Adicムîn light novel spune ce se întâmplムla început; cine a creat echipamentul şŸi câte ceva despre viaţa în spatele zidurilor la început *-*
Oricum, nu dムsemne cムs-ar termina xD În cel mai răƒu caz, anime-ul se va termina fix când e cel mai mare suspansul în manga ;~;

「TAINTED」

Image

Sat Aug 10, 2013 10:47 pm
Profile WWW
Membru 0

Posturi:
51
Reply with quote
Da, de asta imi e cel mai frica. Parca vad ca seria se opreste la cea mai importanta parte din manga. Dar e oarecum bine, in felu' asta ma apuc si eu sa o citesc.
Si damn, daca inca n-au ajuns la pivnita inseamna ca nu trebuie sa ma astept la nimic maret in continuare. Abia astept sa vad care e treaba si cu productia aceea noua, m-ar interesa sa vad cine a facut echipamentele si toate treburile de genu'.
Dupa ce ajung si eu la zi cu manga o sa fie mai usor de comentat, dar deja am niste idei care s-ar putea sa fie adevarate. o.o Nu vreau sa spoilez.

Sun Aug 11, 2013 6:35 pm
Profile
Reply to topic   [ 7 posts ]