Most users ever online was 142 on Mon Dec 05, 2016 6:29 pm

Reply to topic  [ 2 posts ] 
Magi: The Labyrinth of Magic 
Author Message
Fondator

Rank: Fondator

Posturi:
469
Reply with quote
Post Magi: The Labyrinth of Magic
Image
Magi: The Labyrinth of Magic

Episoade: 25
Status: Complet
Apariţie: Oct 7, 2012 to Mar 31, 2013
Producăƒtori: Aniplex, Dentsu, A-1 Pictures, Shogakukan Productions, Mainichi Broadcasting, Aniplex of AmericaL
Genuri: Action, Adventure, Fantasy, Shounen

Plot:
Tema anime-ul are o ţintムsigurăƒ: lupta pe care o duc cei din jur cu destinul.
Aladdin e un băƒiat care decide sムexploreze lumea, dupムce a fost închis în interiorul unei camere ciudate pentru o mare parte din viaţa sa. Prietenul săƒu cel mai bun este Ugo, un djinn care este închis într-un flaut. Dupムpuţin timp, Aladdin ddescoperムcムeste un Magi, un magician care alege regi, şŸi cムs-a năƒscut cu scopul de a alege regii care vor conduce în alegând o cale dreaptăƒ, luptând împotriva celor care încearcムsムdistrugムdestinul.
Urmaţi-l în aventurile sale în care se împrieteneşŸte cu alte personaje din faimoasele poveşŸti din "1001 de Nopţi", precum Alibaba şŸi Sinbad, alăƒturi de care va lupta pentru a păƒstra echilibrul lumii!

Păƒrere
Probabil vムgândiţi - huaaa, un alt fantasy! Ne-am săƒturat de zâne, balauri şŸi feţi-frumoşŸi!
Well, ţin sムvムcontrazic! Magi, nu este un simplu fantasy, ci un amalgam de întâmplăƒri, pe care magia doar le ajutムsムcapete formăƒ. Probabil cムplotul pare cam copilăƒros, dar dimpotrivăƒ, are şŸi momente foarte serioase. Pentru cei care atunci când erau mici adorau sムurmăƒreascムdesenele celor de la Disney (precizez: alea celebre care le vedeai doar pe tvr 1 şŸi nu rahaturile de acum =_=): Aladdin sau Aventurile lui Sinbad marinarul, atunci acest anime este făƒcut pentru voi! Ca şŸi în varianta de la Disney, acest Aladdin este însoţit de un duh, dar care nu se prea poate compara cu cel din desenele animate xD
Grafica e superbăƒ, îi dau 10 oricând! Cu toate cムpersonajele sunt mai chibi-like and not-so-manly,Kassim e excepţie, e o plăƒcere sムurmăƒreşŸti acest anime.
Soundtrack-ul nu m-a dezamăƒgit câtuşŸi de puţin, melodiile de la op/end fiind chiar plăƒcute.
Personajele evolueazムfrumos şŸi, staţi făƒrムgrijăƒ, nu lipsesc episoadele cu acţiune!

So, ceva păƒreri? XD

「TAINTED」

Image

Sat Jul 06, 2013 3:55 pm
Profile WWW
Membru 0

Rank: Membru 0

Posturi:
22
Reply with quote
Post Re: Magi: The Labyrinth of Magic
Este super , eu am vazut cateva episoade , planuiesc sa il termin.

Image

Mon Jul 08, 2013 11:37 am
Profile
Reply to topic   [ 2 posts ]