Most users ever online was 142 on Mon Dec 05, 2016 6:29 pm

Reply to topic  [ 9 posts ] 
News Anime 
Author Message
Membru 0

Rank: Membru 0

Posturi:
140
Reply with quote
Post News Anime
Acest topic as dori sa fie unul Sticky Thread deoarece imi propun sa fac din el un topic in care userii sa afle , sa posteze stiri si noutati legate de lumea anime . Episoade noi , anime-uri noi , stiri legate de creatori , orice stire legata de zona asta Anime .

Incep eu cu stiri legate din lumea Anime . Aniamx-ul singurul nostru canal tv pentru adolescentii care urmaresc anime-uri are vesti bune pentru cei care-si pierd uneori vremea uitandu-se seara la ei in loc sa vada filmele tampinte ,sau emisiunile trucate , pe care ni leo fera televizinunile astea .

Naruto care este in fiecare miercuri de la 21:15 vine cu Sezonul 4 . Acum sa va explic ce inseamna Sezonul 4 pentru Animax , adica 2 sezoane normale , vor fii sezonul 7 si 8 . Poate avem noroc si baga si sezonul 9 ca sa termine odata . Dar pe ala mai mult ca sigur ca-l vor baga in grila de toamna . Premiera Sezonului 4 va fii pe 29 iunie .

Vampire Knight este difuzat tot de Animax in fiecare vineri tot la 21:15 . De pe 24 iunie anime-ul va trece la seria a doua . Adica va deveni Vampire Knight Guilty .

EDIT DANTE:
L-am fãcut sticky ºi mi-am bãgat ºi eu coada puþin în post.

[align=center]Image
When is a sigle word A very long setence ?Prison . House M.D Seson Premiere October 3[b] FOX[/b][/align]

Sun Jun 12, 2011 1:20 pm
Profile
Membru 0

Posturi:
34
Reply with quote
Post News Anime
Am vãzut ºi eu topicul ºi m-am gândit sã vãd care e treaba. Am câteva noutãþi mai noi aºa, de sãptãmâna asta legate de anime-uri.
Let's see!

Kadoka a uploadat un preview video pentru un anime nou din vara asta "Itsuka Tenma no Kurousagi"
Notã personalã: Well.. Originala poveste cu good vs evil, aºa pare, totuºi îmi place culoarea pãrului la personaje. E diferitã.

Click Here ( video area )

Kore wa Zombie Desu Ka? ºi Shakugan No Shana revin spre uimirea noastrã cu noi sezoane, dar cu titluri diferite Zombie Desu Ka? Jigoku-hen & Shakugan No Shana III. Data lansãrii încã nu a fost anunþatã.

Miwa cântã la melodia pentru opening a filmului Fullmetal Alchemist: The Sacred Star of Milos, cântecul se va numi Chasing hearts.

P.S: Mulþumiri cãtre net ºi cãtre mine cã am postat.

[align=center]ImageImageImage[/align]

Sun Jun 12, 2011 6:56 pm
Profile
Membru 0

Posturi:
140
Reply with quote
Post News Anime
Dupa cum stiti aseara anime/ul Yu Yu Hakusho sa terminat . Deci de astazi , joi 16 iunie 2011 la ora 20:50 incepe Bleach de la episodul 53 .

A mai inceput si anime-ul NANA in locul Alchimistului FullMetal : Fraternitatea de la 22:30 .

[align=center]Image
When is a sigle word A very long setence ?Prison . House M.D Seson Premiere October 3[b] FOX[/b][/align]

Thu Jun 16, 2011 11:42 am
Profile
Membru 0

Posturi:
27
Reply with quote
Post News Anime
Oficial s-a anuntat ca manga Usagi Drop, a lui Yumi Unita va devenii un anime. Animatia va fi realizata de Production I.G, iar anime-ul va avea doar 11 episoade. Va fi difuzat din 7 iulie in fiecare joi de Fuji TV, Notamina si alte programe de televiziune.

Manga pare foarte interesanta, sper sa iasa ceva bun.

[align=center]Daca as alege sa fiu cineva, as fi eu.[/align]

Wed Jun 22, 2011 11:43 pm
Profile WWW
Membru 0

Posturi:
140
Reply with quote
Post News Anime
Dupa terminarea anime-ului Wolverine ghici ce s-au gandit astia , sa reintroduca anime-ul IronMan . Animax-ul se pare ca a venit vara si nu mai au cu se sa umple grila incadrata intre orele 20:00 21:15 . Dupa mine o prostie . Asta seara incepe seria a doua din VK Guilty .
Maine avem de la ora 21:20 filmul anime Detectiv Conan - Bombele din zgârie-nori , iar duminica tot de la aceiasi ora Lupin III. - Castelul lui Cagliostro .
- Dragon Ball GT care se anuntase din iarna anului trecut nu apare nici in noiembrie anul acesta , se pare ca nici pe la inceputul anului viitor nu va fi .
- Sunt sanse sa fie si live-action-ul Nana. / cand ? Habar n-are nimeni ,doar Animax-ul .

[align=center]Image

Fri Jun 24, 2011 10:57 pm
Profile
Membru 0

Posturi:
140
Reply with quote
Post News Anime
Se observa cu ochiu lliber ca e vara si ca lumea e in pauza . Asa ca pana luna viitoare cand o sa apara titlurile toamnei la categoria anime va voi zice despre schimbarii in programul Animax .

- de marti 23.08 revine Trinity Blood : Trimisul Vaticanului de la ora 22:30 .
- de miercuri 24. 08 de la ora 20:00 Salyers Micuta Vrajitoare : Revolution .
- tampenia de joi continua de cand s-a termina D-Grayman asa ca pe data de 25.08 avem Fullmetal Alchemist - Fraternitate ep. 63 si 64 nedifuzate aunci cand a trebuit .
- 26.08 revine filmul anime Stapanii Cerului .

[align=center]Image

Mon Aug 22, 2011 11:16 pm
Profile
Pensionar MangaKids

Rank: Pensionar MangaKids

Posturi:
240
Reply with quote
Post Re: News Anime
M-am gandit daca tot a aparut lista pentru Primavara lui 2012 de ce sa nu o postez. Tin sa mentionez ca aveasta e decat Beta1 deci pe viitoar s-ar putea sa se mai adauge/modifice/scoata cate ceva XD.Enjoy!
Spoiler
Image

Image

Wed Jan 11, 2012 8:04 am
Profile YIM
Membru 0

Posturi:
51
Reply with quote
Hmmm, s-a anuntat sezonul 3 din Darker Than Black.
A fost anuntat sezonul 2 din Haiyore Nyaruko San.
Un nou film Dragon Ball tocmai a fost anuntat.
A aparut lista cu animeurile care isi vor face debutul in toamna:

Image

Tue Jul 10, 2012 11:44 pm
Profile
Membru 0

Posturi:
21

Locaţia:
Unicornia
Reply with quote
Anime-ul Ginga Eiyuu Densetsu va fi refăcut de Production I.G, anunță site-ul oficial al noului anime Ginga Eiyuu Densetsu. De asemenea, personajele principale vor avea actori noi pentru voci. Acesta s-a anunțat încă din 2015, deci să sperăm că vom afla cât mai curând câte ceva despre lansarea lui.

Fri May 12, 2017 1:17 pm
Profile WWW
Reply to topic   [ 9 posts ]