Most users ever online was 142 on Mon Dec 05, 2016 6:29 pm

Reply to topic  [ 41 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
Sugestii pentru MkZ 
Author Message
Spammer

Rank: Spammer

Posturi:
77
Reply with quote
Post Sugestii pentru MkZ
Am 2 sugestii care ar ridica FanSubul pe picioare, adică ar devenii ceea ce a fost cândva.
1. Sugerez să dați prioritate, adică să continuați anime-urile care nu se găsesc pe alte FanSuburi, de exemplu Durarara!!.
2. Sugerez să nu mai începeți anime-uri ongoing dacă nu se fac la timp...nu văd rostul...adică anime-urile ongoing sunt pe toate FanSuburile și se traduc episoadele când apar.

Am vrut și eu să intru în echipă la voi, dar la recrutare apare doar testul pentru traducător, eu vreau să fiu uploader...

Sun Jun 05, 2016 10:27 am
Profile WWW
Echipa MangaKids

Rank: Echipa MangaKids

Posturi:
123
Reply with quote
Post Re: Sugestii pentru MkZ
Iar eu sugerez să-ţi iei un scaun şi să te aşezi frumos la rând... tradusul nu este prioritatea noastră nr. 1... după ce terminăm cu sesiunea, ne vom termina seriile începute... Reţineţi odată că tot ce traducem este din plăcere şi nu mai fiţi aşa nemulţumiţi... În plus, nu cred că avem nevoie de uploaderi, oricare din staff poate să încarce episoadele pe nişte surse... ne trebuie traducători care să ne ajute să terminăm seriile începute... :)

Sun Jun 05, 2016 12:10 pm
Profile
Spammer

Rank: Spammer

Posturi:
77
Reply with quote
Iar eu îți sugerez să citești titlul mai atentă, nu am impus nimic, am „sugerat” și nu e cazul să spui la plural „nemulțumiți”, spre exemplu eu nu sunt ”nemulțumit”, eu doar am sugerat o idee despre cum ar putea crește acest FanSub. Și nu trebuie să spui că tot ce traduceți e din plăcere, nu există niciun FanSub Ro care să facă asta în prezent, să fiu mai precis...dacă ați traduce din plăcere, nu v-ar interesa comentariile și nu ați spune „nu mai traduc acest anime/manga pentru că nu sunt comentarii”, păi dacă ai face asta din plăcere, nu te-ar interesa de comentarii, logic, nu? dar nu spun că nu este și din plăcere, pentru că atunci nu ai mai traduce nimic sau ai traduce ca nepoții, dar ceea ce fac FanSuburile Ro în ziua de azi este mai mult pentru public, pe scurt ai putea traduce doar pentru tine în privat, dar vrei să arăți și altora despre ce ai muncit tu și dacă nu ai comentarii abandonezi munca, cam așa fac toți.

Sun Jun 05, 2016 12:44 pm
Profile WWW
Echipa MangaKids

Posturi:
63
Reply with quote
"să fiu mai precis...dacă ați traduce din plăcere, nu v-ar interesa comentariile și nu ați spune „nu mai traduc acest anime/manga pentru că nu sunt comentarii”, păi dacă ai face asta din plăcere, nu te-ar interesa de comentarii, logic, nu?" Să fiu mai precis, chiar dacă îţi face plăcere sau nu să faci un lucru, dacă îl faci degeaba mai bine nu îl mai faci pt că e timp pierdut degeaba, d-asta ţinem cont de comentarii şi vizualizări. Ideea nu e rea, însă în sensul să terminăm mai întâi seriile pe care le avem "unice" şi după aceea şi cele făcute şi de alte fansub-uri, pt că chiar dacă calitatea sub-ului e atât de proastă că nu înţelegi mai mult de 20% din ep, românii tot se uită şi nu ţin cont de calitate (bineînţeles, nu toţi, dar marea majoritate da) aşa că nu prea o să avem mare succes cu seriile respective. După ce vom reveni cu toţii poate vom reuşi să facem o conferinţă pe skype să ne organizăm să terminăm împreună mai repede seriile ce le avem "unice" faţă de celelalte fansub-uri, rămâne de văzut.

Sun Jun 05, 2016 4:26 pm
Profile
Echipa MangaKids

Posturi:
123
Reply with quote
Fansubul va creşte bine mersi după ce vom avea timp să ne continuăm seriile... nu înţeleg de ce în perioada vacanţelor nu ni se oferă astfel de sugestii.... tocmai atunci când suntem în sesiune şi se ştie că avem de învăţat... :D

Mon Jun 06, 2016 1:54 pm
Profile
Membru 0

Rank: Membru 0

Posturi:
6
Reply with quote
Sugerz sa se foloseasca DISQUS pentru a se comenta le episoade.
Parearea mea este ca asa am putae vedea cine este activ la episoadele pe care le postati pentru ca multe comentarii pot fi spamate de acelasi om fara ca probabil voi sa stiti dar cu DISQUS puteti sa "opriti" asta.

Thu Oct 13, 2016 12:47 pm
Profile
Fondator

Rank: Fondator

Posturi:
469
Reply with quote
Comentariile sunt verificate de un filtru de la wordpress, iar "spamarea" nu prea e posibilă, având în vedere că IP-ul este în clar, iar noi îl vedem. Vom lua în considerare propunerea ta :)

「TAINTED」

Image

Thu Oct 13, 2016 2:49 pm
Profile WWW
Membru 0

Posturi:
6
Reply with quote
Okey ,multumesc :)

Fri Oct 14, 2016 3:44 pm
Profile
Membru 0

Posturi:
13
Reply with quote
Eu as vrea sa va sugerez ceva ... nu stiu daca o sa va placa , dar mie mi se pare ca ar fi mult mai bine daca ati face asta .
Sugerez ca cei ce fac un anime sa verifice episoadele care le-au facut si apoi daca unele s au sters din sursa principala vk/trilulilu sa le puna dinou . Asta sa se faca odata la 1 luna sau 2 luni .
Sper sa va placa :)

Thu Dec 22, 2016 2:39 pm
Profile
Fondator

Posturi:
469
Reply with quote
@RegeleAnimelor

Propunerea e bună, însă gândeşte-te că odată ce cei de la vk/trilulilu le-au şters o dată, fii sigur că le vor şterge şi a doua oară. Aveţi link-ul de download la cele mai recente serii în secţiunea de pack-uri -->aici (că aparent cam nimeni nu ştie de link-urile astea)

「TAINTED」

Image

Fri Dec 23, 2016 5:59 pm
Profile WWW
Membru 0

Posturi:
3
Reply with quote
Alyss wrote:
@RegeleAnimelor

Propunerea e bună, însă gândeşte-te că odată ce cei de la vk/trilulilu le-au şters o dată, fii sigur că le vor şterge şi a doua oară. Aveţi link-ul de download la cele mai recente serii în secţiunea de pack-uri -->aici (că aparent cam nimeni nu ştie de link-urile astea)

Daaar, exista alte surse. @onion24@

Fri Dec 23, 2016 6:58 pm
Profile
Fondator

Posturi:
469
Reply with quote
AlexT wrote:
Alyss wrote:
@RegeleAnimelor

Daaar, exista alte surse. @onion24@

Sorry to be mean, chiar dacă e Crăciun, dar lumea ar trebui să zică mersi şi pentru sursele alea de descărcare, că şi alea abia se mai ţin :)

「TAINTED」

Image

Sat Dec 24, 2016 7:28 pm
Profile WWW
Membru 0

Posturi:
6
Reply with quote
Sugerez in cazul in care poate cineva sa traduca un anime de 12 episode ,anul 2013 e un anime destul de vechi (4 ani) si n-a fost tradus pe niciun fansub ,din pacate si e pacat sa se piarda un anime zic eu bun.
Anime-ul se numeste Tamako Market ,mai jos aveti link-ul de la el.
https://myanimelist.net/anime/16417/Tamako_Market

Fri Jan 27, 2017 11:08 pm
Profile
Membru 0

Posturi:
3
Reply with quote
NoGameNoLife wrote:
Sugerez in cazul in care poate cineva sa traduca un anime de 12 episode ,anul 2013 e un anime destul de vechi (4 ani) si n-a fost tradus pe niciun fansub ,din pacate si e pacat sa se piarda un anime zic eu bun.
Anime-ul se numeste Tamako Market ,mai jos aveti link-ul de la el.
https://myanimelist.net/anime/16417/Tamako_Market

Mi se pare ca e deja tradus pe cel putin un fansub (nu dau nume pentru ca reguli).

Sun Jan 29, 2017 6:33 pm
Profile
Membru 0

Posturi:
13
Reply with quote
As sugera sa incepeti niste anime noi ca : (imi pare rau daca pe unele le-ati inceput)
-Naruto
-Naruto Shippuden - e continuarea de la naruto
-Fairy Tail
-Bleach
-Noragami
-No game no life
-D gray man
-High school dxd
-One piece
-Akame ga kill
-kaichou wa maid-sama
-SAO
-fullmetal alchimist
-tokyo ghoul
-dragon ball z
-dragon ball z super - e continuarea de la dragon ball z
-Death Note
-Boku My Hero Academia
-Mirai Nikki
-Code Geass: Hangyaku no Lelouch

Tin sa mentionez dinou ca nu stiu daca pe unele le-ati facut deja si ca nici unul nu este hentai :) sper ca macar cateva din ele poate sa va ganditi sa incepeti :3

Wed Feb 22, 2017 8:52 am
Profile
Reply to topic   [ 41 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next